پنجشنبه 27 تير 1398   18:20:28

اخبار

آرشیو اخبارRSS

معرفی شهرستان

1
.

در فاصله 10 کیلومتری ارتفاعات جنوبی منطقه امن حفاظت شده دنا با فاصله 5 کیلومتری از آبشار دره ناری با موقعیت بارز و منحصر به فرد در ارتفاعات صعب العبور و با ارتفاعی قریب 100 متر در موقعیت جنوب غربی قله مورد کل دنا واقع گردیده است . ۸ کیلومتری به سمت شمال غرب شهر سی‌سخت واقع در دامنه کوه دنابه دشتی سرسبز که نمایی از چهار قله اصلی دنا به نام‌های قزل‌قلعه، برج آسمانی، مورگل و قاش‌مستان را برفراز خود داردخواهیم رسید.دراین دشت سرسبززیردرختان بلوط و بنه می‌توان رقص علفزارها را به نظاره نشست وازابهت وعظمت قله دنا لذت برد، قله‌ای که اگرچه ازشهرسی‌سخت قابل مشاهده نیست اما اینجا به راحتی، ما را با دامنه ها و تپه های پر شیبش آشنا و نیزهمراهی می‌کند. برای رسیدن به آبشار دره ناری منطقه‌ای زیبا بنام بن‌رود وجود دارد که دو آبشار دره ناری و توف شاه در آن قرار دارند.این آبشاردر۶ کیلومتری جنوب منطقه امن حفاظت شده دنا با موقعیت طبیعی ویژه و ارتفاع تقریبی ۴۰ الی ۷۰
متر و آب نسبتاً فراوان خصوصاً در فصل بهار منظره بسیار جالبی را پدید می آورد

.
از ۲مسیر می توان به این۲ آبشار صعب العبور رسید. مسیر اول که بیشتر مورد استفاده اهالی سی سخت می باشد مسیر بسیار زیبا و دیدنی دره(تنگ) کلنجه و عبور از دشت کپیری می باشد که از میان انبوه باغات دره کلنجه و دشت سرسبز و خاطره انگیز کپیری گذشته و صحنه هایی بدیع و رویایی رادر ذهن هر بیننده برجای خواهد گذاشت.مسیر دوم مسیری است که بیشتر مورد استفاده گردشگران قرار می گیرد از گردنه خاریدون می گذرد ( تا نزدیکی پاسگاه محیط بانی خاریدون را که دارای جاده خاکی است می توان با وسیله نقلیه رفت) سپس پیاده وارد مسیر دره بنرود می شویم.این دره دره ای است بسیار زیبا با طبیعتی بکر و دست نخورده و چندین دره عمود بر این دره زیبا مثل تنگ حرابلیو سیلاری ناری و .وجوددارد که هر کدام از این دره های فرعی دارای طبیعتی بسیار دیدنی وبکرهستند.در این دره حیات وحش بصورت پویا وجود دارد و حیواناتی از قبل گراز ، بز کوهی ، یوز و سیاه گوش و خرس وجود دارند که باعث شدند از طرف مجامع ذیربط جهانی نیز به عنوان زیستکره جهانی اعلام شود.اغلب گردشگران نیز برای دسترسی به این دره بکر و زیبا مسیر گردنه خاریدون را انتخاب می کنند چون تا نزدیکی پاسگاه محیط بانی آن با وسیله نقلیه قابل دسترسی است و از سر گردنه تا رسیدن به کف دره بنرود نیاز به وقت زیادی نخواهد داشت.

آبشار بهرام بیگی : 
آبشار بهرام بیگی در روستای دلی بهرام بیگی(سمندی) از توابع بخش مرکزی شهرستان دنا در ۵۰کیلومتری شمال غرب سی‌سخت و ۷۰کیلومتری یاسوج، مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد
این آبشار از ارتفاعات با ارتفاعی حدود 35 متر با آب بسیار خنک و گوارا به سمت دره‌های پر پیچ و خم که پوشیده از درختان چنار و گردو با قدمت چند صد ساله و پوشش گیاهی متنوع در دامنه آن آبشار زیبا به سمت دشت‌های پایین دست سرازیر می‌شود.
ساکنان روستای بهرام بیگی از آب آن برای مصارف آشامیدنی و برنج کاری و غیره استفاده می‌کنند.
آبشار بهرام بیگی، در یک کیلومتری روستا قرار دارد و در پایین این آبشار حوضچه‌ای کوچک پدید آمده که در اطراف آن مکان مناسبی برای نشستن مهیا است.

آب و هوای روستای دلی بهرام بیگی در فصول بهار و تابستان مطبوع و دلپذیر و در زمستان سرد است.
روستای دلی بهرام بیگی از دیرباز ییلاق عشایر بویراحمدی بوده است و براساس برخی منابع محلی، یکی از کانون‌های پرورش اسب‌های خوانین عشایری به شمار می‌رفته است.
مردم روستای دلی بهرام بیگی به زبان لری سخن می‌گویند، مسلمان و پیرو مذهبی شیعه جعفری هستند.
از مهم‌ترین صنایع دستی این روستا که به دست هنرمندانه زنان و دختران تولید می‌شود می‌توان به قالی، قالیچه، گبه، گلیم و خورجین اشاره کرد. همچنین عسل، گردو، خشکبار، صنایع دستی و انواع فرآورده‌های لبنی مانند کشک، کره و روغن حیوانی، سوغات روستای دلی بهرام بیگی به شمار می‌روند.



 
غار ده شیخ:
 غار ده شیخ یکی از غارهای استان کهگیلویه و بویراحمد است که در 2 کیلومتری روستای ده شیخ در 51 کیلومتری شهر یاسوج و 35 کیلومتری شهر سی‌سخت
(مرکز شهرستان دنا) قرار دارد.

بر اساس بررسی‌های زمین‌شناسی، شکل‌گیری این غار مربوط به دوره دوم زمین‌شناسی بوده است. در طی سالیان طولانی، بر اثر ریزش نزولات جوی، حفره‌هایی در غار ایجاد شده و آب درون حفره‌ها به بیرون راه یافته و به این ترتیب موجب ایجاد قندیل‌های اعجاب‌انگیز و دالان‌های زیبا شده است.
غار ده شیخ یکی از شگفت‌انگیزترین غارهای شناخته‌شده در کشور است به طوری که به آن لقب «علی‌صدر 2» داده‌اند.
دهانه این غار در ارتفاع 1670 متری از سطح دریا واقع شده و بسیار تنگ و باریک می‌باشد به طوری که باید مسیر ابتدای غار را که در حدود 5 تا 6 متر می‌باشد را به صورت نشسته طی نمود.
طی بررسی‌های باستان‌شناسی، بقایای انسانی و حیوانی و سفال از این غار بدست آمده است.
نگاهی به تاریخچه شهر ستان دنا
نگاهی به تاریخچه شهر ستان  دنا
شهر سی سخت):
نام سی سخت با افسانه های کهن درآمیخته است. افسانه هایی که گذشته این منطقه را به روزگار کیانیان پیوند می دهد. گفته می شود هنگامی که کیخسرو پادشاه کیانی با سپاهیان خود از این منطقه گذر می کرد، سرگذشت هایی را به یادگار گذاشته است. بیژن، سردار نامدار کیخسرو که همراه با ۲۹ تن از سپاهیان جنگجوی خود در پی کیخسرو می رفت، در گذر از گردنه های بلند کوهپایه های دنا بازماند و همگی جان خود را در نبرد با طبیعت از دست دادند.
به خاطر سرسختی ۳۰ سپاهی جنگجوی کیخسرو در نبرد با طبیعت برای این منطقه به یادگار مانده است.
هنوز گردنه ای که بر فراز بلندی های دنا راه ارتباطی سی سخت با سمیرم است، به نام گردنه بیژن خوانده می شود.
آمیختگی طبیعت اسرار آمیز منطقه سی سخت با افسانه های کهن، این منطقه را بیش از پیش برای گردشگران جذاب کرده است.
دسترسی به سی سخت از مسیرهای یاسوج، اصفهان و جهرم فراهم می شود. شهر سی سخت درفاصله ۳۵ کیلومتری شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد و در سمت شمال باختری آن جای گرفته است. راه ارتباطی یاسوج به سی سخت پس از گذر از یک منطقه هموار به ناحیه کوهستانی می رسد که جنگل های طبیعی بلوط زیبایی های این گذرگاه را فراوان کرده است. بخشی از این راه کوهستانی از گردنه های پرپیچ و خم و با شیب های تند گذر می کند، که برای مسافران تازه وارد تا اندازه ای دلهره آور است گرچه دشواری این راه بر جاذبه های طبیعت بکر آن می افزاید.
در آستانه پای نهادن به شهر سی سخت که آرام در آغوش دنا آرمیده است، گستردگی باغ های میوه آن را بسیار چشمگیر می کند. با ادامه مسیر به سوی بیرون از شهر سی سخت و در سمت شمال خاوری آن که دامنه های جنوبی دنا را طی می کند، هرچه بیشتر به طبیعت بکر منطقه وارد می شویم. این منطقه که آن را کوهگل می نامند، منطقه ای کوهپایه ای با چشمه های جوشان و همیشگی و آبگیرها و آبشارهایی است که هر یک به گونه ای نغمه های طبیعت را به گوش می رسانند.
*
چشمه پر آب میشی
یکی از جلوه های طبیعت کوهگل، چشمه پرآب میشی است که در دامنه دنا و در زیر گردنه بیژن جاری است. چشمه میش چشمه ای همیشگی و از مهم ترین چشمه های منطقه سی سخت به شمار می رود که در امتداد دره ای طولانی با شیب نسبتاً تند روان است و جویبار پرآب و سپید رنگ آن همچون رشته های مروارید زینت بخش دره ای است که آب چشمه را به زمین های کشاورزی پایین دست آن می رساند.
در ادامه این مسیر به سوی شرق که جاده ای کوهستانی مسافران مسیر را هدایت می کند، رودخانه پر آبی جریان دارد که از آب چشمه ها و چشمه سارهای بالادست روان شده است. این مسیر از دره های کم عرض گذر می کند که در سمت شمال جاده صخره های سنگی و بلند دامنه های دنا بر خوفناکی طبیعت آن می افزاید و در سمت جنوب جاده، دامنه کوهپایه به بلندی های برفگیر کوه های روبه روی دنا می رسد. این جاده در فاصله چند کیلومتر بالاتر از چشمه میشی به پایان راه آسفالته می رسد که در آنجا کافه ای برای پذیرایی از مسافران ساخته شده است. در این نقطه و در ادامه راه کوهستان که راهی شوسه است و به تدریج بر سنگلاخی آن افزوده می شود، چشمه دیگری از زمین می جوشد. در بالادست این نقطه و بر بلندی های جنوب جاده، آبگیر زیبایی در دامنه کوه های برف پوش شکل گرفته که دریاچه کوهگل نامیده می شود.
این آبگیر زیبا و بکر که در گویش محلی برم سبز گفته می شود، در دل کوهستان و بر بستر پر آب و علف آن چشم انداز دلفریبی دارد که تنها با ره سپردن به این منطقه کوهستانی و قدری کوهپیمایی می توان به آن رسید.
دریاچه کوهگل در یک گودال طبیعی نشسته بر دامان کوهستان پدید آمده و با جای گرفتن قله های برفگیر در پس آن و علفزار طبیعی پیرامون آن منظره ای کم نظیر از یک دریاچه کوهستانی در پیش چشم جلوه گر می کند. بالاتر از دریاچه کوهگل و در سمت خاور آن، آبگیر کوهستانی دیگری نیز شکل گرفته که تا اندازه ای کوچکتر است. این ۲ آبگیر طبیعی و کوهستانی بخشی از زیبایی های بکر طبیعت کوهگل و سی سخت است که بویژه در تابستان جذابیت های ویژه ای دارند. دریاچه کوهگل از آب شدن برف قله های بالادست آن و از چشمه های طبیعی آبگیری می شود و سرریز آب آن از سمت باختر به صورت جویباری از دره ای گذر می کند که سر انجام به رودخانه مسیر راه می پیوندد. پیرامون دریاچه کوهکل و آبگیرهای آن چشمه سارهای فراوانی را در شکاف دره ها می توان یافت که گویای طبیعت غنی و پربار منطقه دنا است.
 
 

معرفی فرمانداری

تجدید میثاق با آرمان های رفیع شهدا در اولین روز کاری مهندس علی پور سر پرست فرمانداری دنا
علی یار علی پور :
سوابق اجرایی: 
               معاون دفتر امور اجتماعی و انتخابات
              کارشناس مسئول امور انتخابات و تقسیمات کشوری
              معاون دفتر امور اجتماعی و  فرهنگی
              کارشناس امور شوراهای اسلامی
              کارشناس هیات حل اختلاف شوراهای اسلامی شهر و روستا
               عضو ستاد انتخابات استان اعم از مجلس شورای اسلامی- ریاست جمهوری- خبرگان رهبری
              مسئول آموزش ناظرین چهارمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی
              مسئول امور حقوقی هیات نظارت بر انتخابات چهارمین دوره مجلس شورای اسلامی
              نماینده استانداری در کمسیون حریم اراضی
              نماینده استانداری در کمسیون تبلیغات
               بازرس ستاد حقوق شهروندی و حریم امنیت عمومی
               
سوابق تحصیلی :  فوق لیسانس علوم سیاسی
  متولد : 1347

 
فرمانداردنا

قوانین و مقررات

شرح وظایف فرمانداری
اجرای سیاست عمومی دولت در داخل شهرستان از طریق هماهنگ ساختن فعالیتهای مختلف مؤسسات دولتی و محلی در شهرستان، بخشها و روستاها و همچنین برقراری و حفظ و نظم امنیت داخلی و انجام انتخابات عمومی (ریاست جمهوری ـ مجلس شورای اسلامی مجلس خبرگان ، شوراها و....) و سایر انتخابات محلی در حوزه شهرستان .
وظایف کلی فرمانداری :
۱. اجرای سیاست عمومی دولت در حوزه شهرستان
۲. نظارت در کار وظائف مأموران کشوری در شهرستان
۳. حفظ امنیت و انتظامات در شهرستان
۴. انجام امر انتخابات عمومی (مجلس شورای اسلامی ـ خبرگان ـ شوراها ـ ریاست جمهوری)
۵. نظارت بر عمران شهرستان و روستاها وسعی در بالا بردن سطح زندگی عمومی و تأمین رفاه و آسایش عمومی و هماهنگی بین ادارات و سازمانها در این رابطه و نظارت بر انجام طرحهای عمرانی محلی
۶. کمک و مساعدت در بسط آموزش و پرورش عمومی به خصوص در روستاها از طریق سازمانهای مربوطه
۷. کمک و اقدام لازم در جلوگیری از بروز بلایای طبیعی و غیرمترقبه از قبیل زلزله ـ حریق ـ سیل و غیره و مساعدت به آسیب دیدگان، هماهنگی و استفاده از کلیه امکانات سازمانهای مربوطه
۸. نظارت عمومی در اجرای قانون شهرداریها
۹. نظارت بر امر تأمین خوار و بار و مایحتاج عمومی

بر اساس تبصره ۱ ماده ۱۴ آئین نامه اجرائی قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری مصوب ۱۵/۴/۱۳۷۲ مجلس شورای اسلامی اداره امور شهرستان با فرماندار است و فرمانداران و بخشداران همان وظائف استانداران را عهده دار بوده، لیکن قلمرو مسئولیت آنها محدودتر می باشد.
وظایف فرماندار:
۱-فرمانداران در قلمرو ماموریت خویش به عنوان نماینده عالی دولت، مسئولیت اجرای سیاست های عمومی کشور در ارتباط با وزارتخانه ها و موسسات و شرکت های دولتی و سایر دستگاه هائی که به نحوی از بودجه عمومی دولت استفاده می نمایند، نهادهای انقلاب اسلامی، نیروهای انتظامی، شوراهای اسلامی شهر و شهرداری ها و موسسات عمومی غیر دولتی را عهده دار خواهند بود. همچنین نیروهای انتظامی در چارچوب وظایفی که در ارتباط با امنیت منطقه دارند، تحت نظارت فرماندار عمل خواهند کرد. برابر تبصره ۲ ماده ۱ مصوبه یاد شده، استاندار به عنوان نماینده عالی دولت در برابر رئیس جمهور و هیات وزیران مسئول بوده و به عنوان نماینده وزیر کشور مسئولیت اجرای وظایف و اختیارات آن وزارت را در استان عهده دار خواهد بود و در مقابل وزیر کشور پاسخگوست و به همین ترتیب فرماندار نیز مسئولیتهای مذکور را در مقابل هیئت محترم دولت عهده دار می باشد.
۲- فرماندار مسئول برقراری و حفظ نظم و امنیت شهرستان است .
۳- هدایت و تشکیل مرتب جلسات شورای تأمین و نظارت بر حسن اجرای مصوبات آن .
۴- کلیه ارگان های عضو شورای تامین و سایر دستگاه های اجرایی شهرستان موظفند مصوبات شورای تأمین و دستوات امنیتی فرماندار را اجرا نمایند و رویدادهای امنیتی و سیاسی را به فرماندار گزارش کنند. با متخلفین برابر مقررات رفتار خواهد شد .
۵- پیش بینی و پیشگیری معضلات امنیتی شهرستان، تعیین و تدوین اولویت ها و سیاست های امنیتی و تعیین حدود وظایف و اختیارات امنیتی کلیه دستگاه های اجرایی شهرستان در چهارچوب وظایف قانونی آن ها .
۶- فراهم آوردن موجبات اجرای طرح ها و سیاست های عام امنیتی و انتظامی، مصوبات مراجع قانونی، دستورالعمل ها و ابلاغیه های امنیتی .
۷- پیشنهاد تشکیل موقت یا دائم و یا انحلال رده انتظامی در سطح شهرستان در چهارچوب قوانین و دستورلعمل های مربوطه .
۸- نظارت بر حسن اجرای قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی، گذرنامه و وظیفه عمومی .
۹- جلوگیری از هر گونه تردد و نقل و انتقالات غیر مجاز در چهارچوب سیاست ها و خط مشی های مصوب .
۱۰- برنامه ریزی، هدایت وایجاد هماهنگی های لازم در خصوص مبارزه با مواد مخدر، قاچاق سلاح، مواد منفجره، کالا و ارز .
۱۱- نظارت بر حسن اجرای قوانین و مقررات مربوط به تردد، اقامت، تابعیت، استملاک و سایر امور مربوط به اتباع و نمایندگی های خارجی، پناهندگان، معاودین، مهاجرین و آوارگان .
۱۲- فراهم آوردن موجبات تشکل و تقویت شوراهای اسلامی به منظور جلب مشارکت همه جانبه مردم شهرستان در امور مشارکت پذیر و سازماندهی مطلوب آن و اعمال نظارت بر شوراهای فوق در چهارچوب قوانین ومقررات مربوطه
۱۳- تشکیل و هدایت شوراهایی که مسئولیت آن ها بر عهده فرماندار می باشد و رعایت تصمیمات متخذه شوراهای مذکور طبق قوانین ومقررات مربوطه .
۱۴- ایجاد زمینه های لازم برای تأسیس و توسعه مجامع و تشکل های گوناگون فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و تخصصی و نظارت بر فعالیت های آن ها به منظور گسترش مشارکت های مردمی در همه زمینه ها و نهادینه شدن آزادی های سیاسی و اجتماعی .
۱۵- اجرا و نظارت بر همه پرسی و کلیه انتخاب هایی که به موجب قانون برگزار می گردد .
۱۶- انجام مطالعات و ارائه پیشنهادات در خصوص تقسیمات کشوری .
۱۷- نظارت بر حسن اجرای امور مربوط به ثبت احوال .
۱۸- ایجاد زمینه مناسب جهت رشد و ارتقاء فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی بانوان و ایجاد هماهنگی بین دستگاه های ذی ربط و نظارت بر فعالیت آن ها .
۱۹- فراهم آوردن زمینه های مناسب برای رشد و پیشرفت و گسترش آموزش و پرورش، ورزش همگانی، بهداشت عمومی، آموزش عالی و تحقیقات .
۲۰- حفظ و حراست از ارزش های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و گسترش فرهنگ اصیل اسلامی .
۲۱- هدایت و هماهنگی اقدامات مربوط به پیشگیری از منکرات و مفاسد اجتماعی
۲۲- فراهم آوردن زمینه های عدالت اجتماعی و فقر زدایی .
۲۳- اتخاذ تدابیر و اعمال هماهنگی لازم به منظور پیشگیری، کنترل و مهار بحران های ناشی از حوادث و بلایای طبیعی از قبیل سیل و زلزله .
۲۴- نظارت بر امور ایثارگران و خانواده های معظم شهدا ء .
۲۵- هاهنگی و نظارت بر مسائل رفاهی کارکنان دولتی و هماهنگ نمودن امور رفاهی آنان .
۲۶- نظارت بر حسن اجرای قوانین و مقررات .
۲۷- نظارت و بازرسی از کلیه ارگان های دولتی اعم از ادارات و موسسات و شرکت های دولتی و سایر دستگاه هائی که به نحوی از بودجه عمومی دولت استفاده می کنند و نیز نهادهای انقلاب اسلامی ، نیروی انتظامی ، شوراهای اسلامی شهر و روستا ،‌شهرداری ها و موسسات عمومی غیر دولتی به جز مواردی که به حکم قانون مستثنی شده باشد و همچنین مراقبت در رفتار و اعمال کلیه کارکنان ارگان های مذکور .
۲۸- ارزشیابی عملکرد مدیران بر اساس مصوبات و دستورالعمل های مراجع ذی صلاح .
۲۹- فراهم آوردن زمینه همکاری و ایجاد هماهنگی بین فعالیت های دستگاه های دولتی، سازمان های محلی، نهادهای انقلاب اسلامی، شوراهای محلی در چهارچوب قوانین و مقررات مربوطه .
۳۰- نظارت و مراقبت در اجرای برنامه های عمرانی (ملی ، استانی ) و در صورت لزوم دادن تذکر به مسئولین اجرایی و یا اعلام مراتب به سازمان و اداره کل مربوطه در جهت رفع نواقص احتمالی .
۳۱- نظارت بر حفظ و حراست از منابع طبیعی و محیط زیست و استفاده بهینه از منابع و امکانات بالقوه و موجود شهرستان .
۳۲- شناسایی استعدادهای منطقه و تعیین نیازمندی های شهرستان و تصمیم گیری، هماهنگی و هدایت برنامه ریزی و درخواست بودجه برای شهرستان با تأکید بر اولویت های توسعه منطقه در چهارچوب سیاست ها و راهبردهای توسعه ملی .
۳۳- هدایت و هماهنگی فعللیت های بانکی و تعیین اولویت ها در اعطای تسهیلات تکلیفی بانکی در چهارچوب سیاست ها و برنامه های توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور و تشویق سرمایه گذاران از طریق تشکیل موسسات اعتباری غیر دولتی و جذب سرمایه های محل و سوق دادن آن ها به سمت فعالیت های تولیدی و عمرانی .
۳۴- اجرای سایر وظایفی که در شهرستان از طریق مراجع ذی صلاح بر عهده فرماندار محول می گردد. مانند طرح ملی آمارگیری، سرشماری و آمارگیری کارگاهی، ریشه کنی فلج اطفال و ...
۳۵- انتصاب مدیران شهرستان و مسئولین نهادهای انقلاب اسلامی، فرمانده انتظامی و نماینده صدا و سیما توسط مدیران کل با هماهنگی فرماندار صورت می گیرد.
۳۶- چنانچه بین فرماندار و مدیر کل یا بالاترین مقام دستگاه اجرایی استان در خصوص نصب رؤسا و مسئولین ادارات شهرستان اختلاف نظر وجود داشته باشد به منظور حل اختلاف، هیاتی مرکب از استاندار به عنوان نماینده رئیس جمهور، مدیر کل و یا رئیس سازمان ذیربط و فرماندار شهرستان مربوطه تشکیل و اتخاذ تصمیم خواهند نمود.
۳۷- عزل و تغییر رؤسا و مسئولین ادارت و شهرستان توسط مقام های مجاز دستگاه های ذی ربط با هماهنگی فرماندار صورت می گیرد .
۳۸- کلیه روسای ادارات و یا بالاترین مقام اجرایی در شهرستان و فرمانده منطقه انتظامی موظفند عدم حضور خود را در محل خدمت به آگاهی فرماندار برسانند و جانشین موقت خود را به وی معرفی نمایند .
۳۹- در مواردی که فرماندار حضور رئیس اداره ای را در شهرستان در زمان معین ضروری بداند، مدیر یا رئیس اداره موظف است از مرخصی یا ماموریت در آن زمان صرف نظر نموده و در محل خدمت حضور یابد .
۴۰- فرماندار می تواند در اجرای وظایف واحدهای اجرایی در شهرستان که به نحوی با برنامه های توسعه و سیاست های عمومی و مسائل امنیتی و آرامش عمومی مرتبط است و همچنین ایجاد هماهنگی بین واحدهای مذکور و استفاده بهینه از امکانات آن ها با رعایت قوانین و مقررات مبادرت به تهیه و ابلاغ دستور العمل های اجرایی نماید
.
۴۱- کلیه واحدهای قضایی در شهرستان موظفند در خصوص مسائلی که به نحوی با آرامش و امنیت عمومی شهرستان مرتبط می باشد، هماهنگی های لازم را با فرماندار معمول دارند.‌ آئین نامه اجرایی در این رابطه توسط امور اداری و استخدامی کشور با همکاری وزارت کشور و وزارت دادگستری تهیه و به تصویب شورای عالی اداری خواهد رسید .
۴۲- کلیه دستگاه های اجرایی موظفند ترتیبی اتخاذ نمایند که فرماندار از مأموریت های سازمانی و اقدامات به عمل آمده و آخرین دستورالعمل ها و ضوابط و بخش نامه های صادره آگاهی داشته باشد .
۴۳- کلیه شوراها، ستادها و مجامعی که برای هماهنگی انجام وظایف دستگاه ها اجرایی در شهرستان طبق قوانین و مقررات تشکیل می گردد زیر نظر فرماندار فعالیت خواهند نمود .
۴۴- واحدهای اجرایی شهرستان موظف به ارائه گزارش عملکرد دوره ای خویش به فرماندار می باشند. فرماندار می تواند در صورت لزوم حسب مورد خارج از دوره مزبور نیز از واحدهای شهرستانی گزارش امورمربوطه را دریافت نماید .
۴۵- به منظور فراهم ساختن زمینه مناسب جهت هماهنگی بین فعالیت های مختلف و افزایش قابلیتها ، کارایی دستگاه های اجرایی و تحقق سیاست های عمومی و برنامه های توسعه در شهرستان شورای اداری شهرستان به ریاست فرماندار تشکیل می گردد. ترکیب، وظایف، اختیارات و نحوه کار شورای مزبور بر اساس آئین نامه ای خواهد بود که توسط سازمان امور اداری و استخدامی کشور با همکاری وزارت کشور تهیه و به تصویب شورای عالی اداری خواهد رسید .
۴۶- انجام مراسم تشریفات (استقبال، پذیرایی، مشایعت ) از مقامات عالی رتبه داخلی و خارجی که رسما به شهرستان سفر می نمایند به عهده فرماندار می باشد .

آیین نامه اجرایی موضوع این ماده و همچنین نحوه انجام تشریفات مربوطه به موجب آیین نامه ای خواهد بود که به پیشنهاد وزیر کشور و وزارت امور خارجه به تصویب هیات وزیران خواهد رسید .
شعارسال

گزارش تصویری

بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 63446
تعداد بازديد کنندگان سايت: 16123266 تعداد بازديد زيرپورتال: 63452 اين زيرپورتال امروز: 67 سایت در امروز: 6484 اين صفحه امروز: 63
سرکار خانم نادیا صداقت سرپرست فرمانداری دنا
سرپرست فرمانداری دنا
گزارش تصویری
دیدار ریس رفتر نظارت بر انتخابات شورای نگهبان شهرستان دنا
 دیدار مدیر عامل بانک صادرات استان به همراه مجموعه همکاران با مهندس علی پور سرپرست فرمانداری دنا

 دیدار مدیر عامل بانک صادرات استان به همراه مجموعه همکاران با مهندس علی پور سرپرست فرمانداری دنا

 دیدار مدیر عامل بانک صادرات استان به همراه مجموعه همکاران با مهندس علی پور سرپرست فرمانداری دنا
دیدار مدیر عامل بانک صادرات استان به همراه مجموعه همکاران با مهندس علی پور سرپرست فرمانداری دنا
دیدار فرمانده ناحیه سپاه با یادگار هشت سال دفاع مقدس مهندس علی پور سرپرست فرمانداری دنا
دیدار فرمانده ناحیه سپاه با یادگار هشت سال دفاع مقدس مهندس علی پور سرپرست فرمانداری دنا
کلنگ زنی بیمارستان سی سخت

کلنگ زنی بیمارستان سی سخت

کلنگ زنی بیمارستان سی سخت

کلنگ زنی بیمارستان سی سخت

کلنگ زنی بیمارستان سی سخت

کلنگ زنی بیمارستان سی سخت

کلنگ زنی بیمارستان سی سخت

کلنگ زنی بیمارستان سی سخت

کلنگ زنی بیمارستان سی سخت

کلنگ زنی بیمارستان سی سخت

کلنگ زنی بیمارستان سی سخت

کلنگ زنی بیمارستان سی سخت

کلنگ زنی بیمارستان سی سخت

کلنگ زنی بیمارستان سی سخت
گزارش تصویری کلنگ زنی بیمارستان سی سخت
رژه موتوری همزمان با سالروز ورود تاریخی حضرت امام خمینی به میهن اسلامی شهرستان دنا

رژه موتوری همزمان با سالروز ورود تاریخی حضرت امام خمینی به میهن اسلامی شهرستان دنا

رژه موتوری همزمان با سالروز ورود تاریخی حضرت امام خمینی به میهن اسلامی شهرستان دنا

رژه موتوری همزمان با سالروز ورود تاریخی حضرت امام خمینی به میهن اسلامی شهرستان دنا
رژه موتوری همزمان با سالروز ورود تاریخی حضرت امام خمینی به میهن اسلامی شهرستان دنا
مجری سایت:شرکت سیگما